طراحی لبخند دیجیتالی

طراحی لبخند دیجیتالی

طراحی لبخند دیجیتالی چیست و چگونه انجام می شود؟

 

طراحی لبخند دیجیتال یک روش درمان دندانپزشکی جامع است. این درمان جامع که شامل خط لبخند بیماران نیز می شود، برای به دست آوردن لبخندی زیباتر به کار می رود و نسبت به نیاز بیمار می تواند شامل بسیاری از روش های درمانی مختلف باشد. طیف وسیعی از گزینه‌های درمانی را شامل می شود، از درمان ریشه تا روش‌های پر کردن زیبایی، از کاربرد ایمپلنت تا درمان زیبایی لثه، در نتیجه لبخند زیباتری به بیمار ارائه می‌شود.

هر کسی که مایل است می تواند از برنامه های طراحی لبخند دیجیتال بهره مند شود. در محدوده این روش درمانی که در بین مردم به عنوان “زیبایی لبخند” نیز شناخته می شود، عواملی مانند ویژگی های صورت، ضخامت لب و رنگ پوست نیز در نظر گرفته می شود.

 

آیا طراحی لبخند دیجیتال دائمی است؟

 

طراحی لبخند دیجیتال کاربردی دائمی دارد. طراحی لبخند که با مفهوم دندانپزشکی زیبایی وارد زندگی ما شده است، درمانی است که با ارزیابی عوامل مختلف به ایجاد یک لبخند بی عیب و نقص می پردازد. در صورت وجود دندان های پوسیده و بیماری های لثه این مشکلات باید درمان شود. نسبت به نیاز بیمار تصمیم گیری می شود که کدام روش درمانی انجام شود. می توان از روش های زیبایی لثه به نام ژنژیوکتومی استفاده کرد.

علاوه بر این، برای داشتن دندان هایی سفید و طبیعی‌تر، می توان از سفید کردن دندان ها نیز استفاده کرد. در صورت از دست دادن دندان، کاربرد ایمپلنت وارد عمل می شود. استفاده از پروتز گزینه دیگری برای جایگزینی دندان از دست رفته است.

روش‌های روکش زیرکونیا یا لمینت از جمله کاربردهایی هستند که می‌توانند در محدوده طراحی لبخند دیجیتال ترجیح داده شوند. در صورت نیاز بیمار می توان از درمان های ارتودنسی نیز استفاده کرد. البته لازم نیست همه این روش ها برای هر بیمار انجام شود تا لبخند زیبایی داشته باشد. ممکن است برای یک بیمار انجام چندین روش مختلف ضروری باشد، ولی در برخی از بیماران انجام دادن یک روش درمانی کافی باشد.

 

طراحی لبخند دیجیتال چگونه انجام می شود؟

 

اول از همه، باید توجه داشت که به دلیل تنوع روش های طراحی لبخند، نمی توان یک روش درمانی مشابه را برای هر بیمار ترجیح داد. برخی از بیماران ممکن است نیازی به سفید کردن دندان به عنوان بخشی از طراحی لبخند دیجیتال نداشته باشند. در برخی بیماران ممکن است نیازی به مداخله روی لثه نباشد. قبل از شروع عمل باید معاینه جامع دهان و دندان برای بیمار انجام شود.

طراحی لبخند زیبایی یا دیجیتالی با رفع مشکلات دهان و دندان آغاز می شود. پس از آن، عکاسی و فیلمبرداری با استفاده از تجهیزات استودیویی انجام می شود. این تصاویر به محیط دیجیتال منتقل می شود و مناسب ترین طرح لبخند برای بیمار طراحی می شود. همچنین اندازه گیری از فک پایین و بالا در همان جلسه ضروری است. فرآیندهای تعیین شده در مرحله طراحی به صورت برنامه ریزی شده انجام می شوند و در نهایت طراحی لبخند تکمیل می شود.

 

طراحی لبخند دیجیتال چند جلسه طول می کشد؟

 

معمولا طراحی لبخند دیجیتالی در 3 جلسه تکمیل می شود. اما این تعداد جلسات در صورتی معتبر است که سلامت دهان و دندان بیمار برای طراحی لبخند آماده باشد. همچنین لازم به ذکر است که در صورت نیاز به درمان دندان های پوسیده، رفع بیماری های لثه، تکمیل دندان های از دست رفته با استفاده از دندان مصنوعی یا ایمپلنت، تعداد جلسات ممکن است افزایش یابد.

با این حال، فاصله زمانی طولانی بین جلسات وجود ندارد. به عبارت دیگر، تکمیل درمان طراحی لبخند ماه ها طول نمی کشد. هنگام درخواست برای طراحی لبخند ، زمان و تعداد جلسات تخمینی پس از معاینه برای بیمار ارسال می شود.

 

آیا همان لبخند نشان داده شده در طراحی لبخند دیجیتال انجام می شود؟

 

موضوعی که بیماران بیشتر در مورد آن کنجکاو هستند این است که آیا لبخند نشان داده شده در طراحی لبخند دیجیتال ساخته خواهد شد یا خیر. یک جلسه پروب قبل از شروع کار انجام می شود. شما در این جلسه می توانید از نکاتی که از آن راضی نیستید و ممکن است در این راستا تغییراتی در طراحی ایجاد کنید.

علاوه بر این، هر روشی که توسط بیمار تایید نشده باشد، در محدوده طراحی لبخند دیجیتال نیز گنجانده نمی شود. درخواست های بیمار مانند بلند کردن و کوتاه کردن یک دندان با تغییرات جزئی در همان جلسه انجام می شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است به دلیل درخواست تغییر نیاز به یک جلسه جدید باشد.

 

قیمت طراحی لبخند دیجیتال

 

درست مانند تعداد جلسات، ارائه اطلاعات واضح در مورد قیمت طراحی لبخند دیجیتال برای بیماران گمراه کننده خواهد بود. زیرا همانطور که قبلا ذکر کردیم، این درمان کاربردهای یکسانی را در هر بیمار پوشش نمی دهد. به همین دلیل، قیمت درمان متفاوت است. به عنوان مثال، فرض می کنیم که فرآیند روکش دندان در درمان گنجانده شده است. نباید فراموش کرد که حتی بین انتخاب سرامیک و زیرکونیا به عنوان روکش تفاوت قیمت وجود دارد.

در برخی از بیماران نیازی به درمان پوسیدگی یا درمان از دست دادن دندان قبل از طراحی لبخند زیبایی نیست. در این صورت اختصاص بودجه کمتری نیاز است. با این حال، زمانی که یک سری درمان باید قبل از طراحی لبخند دیجیتال برای بیمار انجام شود، ممکن است مقداری افزایش قیمت داشته باشیم. پس از معاینه این امکان برای بیمار وجود دارد که اطلاعات دقیق قیمت را به دست آورد.

 

 

قوانین طلایی برای لبخند ایده‌آل چیست؟

 

با طراحی لبخند دیجیتالی می توان به یک لبخند کامل دست یافت. قوانین طلایی لبخند ایده‌آل را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 

  • دندان ها باید به درستی تراز شوند، در ترتیب دندان ها نباید همپوشانی وجود داشته باشد.
  • دندان های جلویی فک بالا باید بیشتر به چشم بیاید، این دندان ها باید در مقایسه با دندان های دیگر برجسته تر باشند.
  • روی دندان ها نباید لکه ای وجود داشته باشد، همه دندان ها باید سفیدی و درخشندگی طبیعی داشته باشند.
  • لب ها و لثه ها باید با هم هماهنگ باشند
  • چینش دندان ها نیز باید با صورت هماهنگ باشد.
  • در دهان ، دندان از دست رفته نباید وجود داشته باشد.

لازم به ذکر است که هر یک از این قوانین از اهمیت بالایی برخوردار است. حتی نادیده گرفتن یک اصل باعث می شود که لبخند ایده آلی نداشته باشید.

 

 

آخرین مطالب

لینک های مفید